3D LASER SCANNING FOR SVALBARD'S HERITAGE PRESERVATION
NEW DIMENSIONS, SVALBARD 2023-2024

Mamy to! Kolejny grant ze środków Svalbard Environmental Protection Fund, a tym samym – kolejny sezon na Svalbardzie, kolejne wyzwanie i kolejną szansę na niezwykłą arktyczną przygodę. Na efekt końcowy trzeba będzie trochę poczekać, ale już teraz możecie dowiedzieć się skąd wziął się pomysł na projekt, co chemy osiągnąć w wyniku jego realizacji i co Wy będziecie z niego mieć. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

SØRKAPP MARINE LITTER CLEANUP, SVALBARD 2019-2021

Projekt Sørkapp Marine Litter Cleanup to inicjatywa, w ramach której wzięliśmy pod lupę problem śmieci morskich w odległych rejonach Arktyki, łącząc przy tym badania naukowe z praktyczną działalnością na rzecz środowiska naturalnego. Podczas prac terenowych, które odbywały się w południowej części archipelagu Svalbard, zbieraliśmy zalegające tam śmieci oraz dane, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć skalę i konsekwencje zanieczyszczenia tej części świata.

Kliknij tutaj, aby odwiedzić stronę projektu.

POZOSTAŁE PROJEKTY

W przerwach od pracy nad realizacją własnych projektów, Fundacja forScience pomaga urzeczywistniać pomysły zaprzyjaźnionych z nią entuzjastów nauki. O tym, kim są i czym się zajmują, możesz przeczytać poniżej.