Witaj w internetowym zakątku Fundacji forScience! Fajnie Cię widzieć, bo to oznacza, że bliska Ci jest Daleka Północ. Zupełnie tak, jak nam! To właśnie gorączka polarna i zamiłowanie do nauki dały początek Fundacji forScience i stanowią esencję naszej działalności.

Chcemy pokazać, że – wbrew powszechnie przyjętej opinii – nauka to nie tylko żmudne analizy, zawiłe dyskusje i naszpikowane niezrozumiałym żargonem publikacje, w których potrafią się połapać wyłącznie najwyższej klasy specjaliści i z których, na pierwszy rzut oka, niewiele wynika. Udowadniamy, że nauka to stan umysłu. To sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości, a jednocześnie źródło nie tylko wiedzy, ale też głębokich emocji i niesamowitych doświadczeń. Właśnie o takiej nauce opowiadamy na naszej stronie.

Opowieści i relacje, które możesz tutaj przeczytać nie biorą się znikąd. Wszystkie powstają w oparciu o projekty, których tworzenie i realizacja jest naszym zasadniczym priorytetem. Nasza działalność sięga jednak nieco dalej. Z przyjemnością pomagamy bowiem w urzeczywistnianiu cudzych pomysłów i organizacji wydarzeń, a teksty stworzone przez lub przy udziale Fundacji forScience znaleźć możesz w magazynach o tematyce przyrodniczo-podróżniczej i recenzowanych wydawnictwach naukowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij w wybrany nagłówek.

Działalność Fundacji forScience stanowi doskonały pretekst do rozmów na temat współczesnych zagrożeń ekologicznych i konsekwencji ludzkiego postępowania. Rozmowy te pozwalają nam identyfikować coraz to nowe zagadnienia, które powszechnie uznawane są za oczywiste, a o których – w rzeczywistości – wiemy tyle co nic. To właśnie te zagadnienia przybliżamy w artykułach publikowanych pod hasłem I wszystko jasne!

Dodatkowo, w ramach serii I wszystko jasne! publikujemy artykuły dotyczące rejonów, w których działamy. Poruszane w nich tematy nie mają bezpośredniego związku z problematyką naszych projektów, pomagają natomiast lepiej zrozumieć ich środowiskowy, geograficzny i historyczny kontekst. Teksty te są też świetnym źródłem praktycznych wskazówek, które na pewno okażą się pomocne przy planowaniu własnych wypadów, wycieczek i wypraw.

Integralnym elementem naszej działalności są spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których dzielimy się tym, czego nauczyliśmy się o Arktyce oraz tym, czego Arktyka nauczyła nas o świecie. Każde z takich spotkań to wirtualna wyprawa na Daleką Północ, a co za tym idzie, barwne opowieści, piękne widoki i porcja rzetelnych informacji, które skutecznie zapadają w pamięć, zaszczepiając w naszych słuchaczach poczucie odpowiedzialności za kondycję naszej planety.

Agnieszka Sobczaknauczyciel
Czytaj więcej
Było profesjonalnie i wyjątkowo. Miód na serce tym słodszy, że dzieci, nawet te najmłodsze, dużo zapamiętały. I co cieszy jeszcze bardziej, dopytywały jeszcze dzień, dwa później. Mądre, zapadające w pamięć zajęcia, kształtujące właściwe działania na przyszłość dla dobra każdego z nas.
Mateusz15 lat
Czytaj więcej
Bardzo mi się podobał sposób w jaki webinarium było prowadzone i dzięki temu w ogóle się nie nudziłem i cały czas byłem uważny.
Sara15 lat
Czytaj więcej
Prezentacja była na wysokim poziomie i treść była przekazana w bardzo przyjazny i łatwy sposób. Podobała mi się współpraca, czyli to, że mogliśmy również brać w tym udział, a nie tylko słuchać wykładu. Dało mi to dużo do myślenia i dużo zapamiętałam.
Filip15 lat
Czytaj więcej
Moim zdaniem webinarium było bardzo dobre. Świetne przedstawienie graficzne za pomocą prezentacji oraz ciekawe i konkretne informacje. Według mnie całość zdecydowanie na plus.
Magdalena Kuk-Jędrzejczaknauczyciel
Czytaj więcej
Ciekawy temat, przedstawiony w atrakcyjny sposób. Zwrócenie uwagi na konieczność szerszego spojrzenia na problem śmieci (przyczyny, skutki, propozycje działań). Dobra komunikacja z słuchaczami. Używanie zrozumiałego przez młodzież języka.
Adam15 lat
Czytaj więcej
Prowadzący wykazał się znaczącą wiedzą na omawiany temat oraz dodał sporo interesujących ciekawostek. Obrazy prezentowane na ekranie znacznie ułatwiały przyswojenie informacji, przez co wyniosłem z prezentacji cenną wiedzę. Co więcej, dzięki obrazowemu przedstawieniu informacji, łatwiej oraz na dłużej udało mi się zapamiętać zawarte w niej informacje.
Pola16 lat
Czytaj więcej
Prezentacja była bardzo dobrze przeprowadzona, przez co słuchanie i branie w niej udziału były przyjemne. W prosty i dosadny sposób omawialiśmy jeden z ważniejszych problemów, co mi się podobało. Po zakończonej prezentacji nie zostałam z żadnymi pytaniami, co pokazuje jak wyczerpująco została przeprowadzona. Chętnie wzięłabym udział jeszcze raz.
Natalia16 lat
Czytaj więcej
Naprawdę podobała mi się prezentacja, ciekawie zrobiona i bez zbędnych informacji, zawracających głowę. Temat bardzo ciekawie opowiedziany, pytania między slajdami, super pomysł. Bardzo mi nie podobało i nie tylko mi z tego co słyszałam od kolegów i koleżanek.
Ewelina Lipkanauczyciel
Czytaj więcej
Webinarium było na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie mogli nie tylko pogłębić wiedzę zdobytą podczas lekcji, ale i poszerzyć ją o interesujące elementy. Zajęcia zdecydowanie godne polecenia również dlatego, że zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi, które tak silnie odzwierciedlają się w obszarach polarnych, są niestety zminimalizowane w aktualnej podstawie programowej.
Adrianna16 lat
Czytaj więcej
Webinarium bardzo mi się podobało. Bardzo mnie interesuję taka tematyka, cały wykład był bardzo fajnie przeprowadzony, super prezentacja. Dowiedziałam się naprawdę dużo rzeczy, chociaż znałam opisywaną sytuację, uświadomiło i rozjaśniło mi to wiele spraw.
Krzysiek15 lat
Czytaj więcej
Bardzo podobał mi się luźny i ciekawy sposób przeprowadzenia zajęć. Wiele dała rewelacyjna prezentacja, która bardzo przyciągnęła moją uwagę. Jestem bardzo zadowolony z całego spotkania. Wiele z niego wyniosłem.
Diana14 lat
Czytaj więcej
Podobało mi się wszystko, gdyż prowadzący odpowiadał na wszystkie pytania, a prezentacja świetnie przygotowana. Szczególnie mi się zapamiętały opowieści bazowane na własnym doświadczeniu. Naprawdę nie mam do czego się przyczepić.
Poprzedni
Następny
Chcesz, żeby podobne zajęcia odbyły się w Twojej szkole, w szkole, do której uczęszczają Twoje dzieci lub jakiejkolwiek innej instytucji edukacyjnej? Nic prostszego!

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Tyle o dotychczasowych przedsięwzięciach Fundacji forScience. W przyszłości, chcielibyśmy rozszerzyć naszą działalność na inne rejony i inne tematy, a jednocześnie stać się platformą dla osób, które pragną realizować własne, oryginalne projekty badawcze poza tradycyjnymi strukturami naukowymi.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli masz ciekawe pomysły, ale wybujała biurokracja lub brak formalnego wsparcia uniemożliwiają Ci ich realizację, napisz do nas. Postaramy się pomóc.

Tymczasem, życzymy Ci miłej lektury.